rezerwuj
rezerwuj
HMC 2023, Poznań rezerwuj
rezerwuj
rezerwuj

Agenda

Czwartek, 26 października, 2023
10:00 - 10:15
Otwarcie konferencji
Profitroom
Profitroom
10:15 - 10:50
Lifelong learning - Dlaczego Twój rozwój = rozwój hotelu
prof. Henryk Mruk
Lifelong learning

Zmiany w otoczeniu, środowisku, uzasadniają planowanie własnego, osobistego rozwoju, planowania edukacji, uczenia się w ciągu całego życia. Skutecznym narzędziem może być posiadanie „zeszytu rozwoju osobistego”. Systematyczna praca nad własnym rozwojem jest źródłem satysfakcji a także czynnikiem rozwoju biznesu hotelowego. Punktem wyjścia może być poznanie własnego „wyposażenia fabrycznego” – cech, zdolności, talentów, z którymi człowiek przychodzi na świat. Program rozwoju własnego to inwestowanie w cechy, zdolności, kompetencje, które są odpowiednie w XXI wieku. Automotywacja, samodoskonalenie to najbardziej skuteczne narzędzia uczenia się w ciągu całego życia, przygotowania własnego planu. Ważne jest także korzystanie z możliwości oferowanej przez podmioty otoczenia – w ramach przedsiębiorstwa, propozycji zewnętrznych (uczelnie, firmy doradcze). Systematyczna praca, konsekwencja wdrażania planów rozwoju osobistego pozwala panować nad ograniczeniami w zakresie silnej woli. Pomocne na tej drodze są udane relacje rodzinne, towarzyskie, społeczne, także posiadanie hobby.

<p>prof. Henryk Mruk<br />
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu</p>

prof. Henryk Mruk
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

10:50 - 11:25
Polska vs Reszta Świata - Best practices w strategiach Direct Booking w liczbach
Joanna Kulesza
Data

Wzrost sprzedaży bezpośredniej, zmniejszenie kosztów pośrednictwa OTA, większe zyski, wzrost lojalności klientów i zwiększający się udział rynku to tylko niektóre z korzyści, które można osiągnąć dzięki strategii direct booking.
W prezentacji przedstawię analizę zachowań rezerwujących w Polsce, istotne zmiany, które zaszły w ostatnich kilku miesiącach na rynku krajowym. Przybliżę praktyki sprzedaży bezpośredniej stosowane na rynkach międzynarodowych. Wskażę przykłady najefektywnieszych działań podejmowanych w ramach realizacji strategii pozyskiwania rezerwacji bezpośrednich.
Podzielę się również wynikami naszych badań odnoszących się do nowo wdrażanych funkcji w zakresie zwiększania wartości rezerwacji z własnej www oraz funkcji utrzymywania długofalowej relacji z gośćmi.
Przekonasz się jak inwestować w rozwój i promocję własnych kanałów dystrybucji, aby osiągnąć sukces sprzedażowy.

<p>Joanna Kulesza<br />
Head of Customer Success | Profitroom</p>

Joanna Kulesza
Head of Customer Success | Profitroom

11:25 - 11:45
Przerwa kawowa
Profitroom
Profitroom
11:45 - 12:20
Endless Possibilities w budowaniu przychodów z Profitroom Suite
Waldemar Antonowicz
Profitroom

Podczas prezentacji, dowiesz się o najnowszych innowacjach, które nasz zespół programistów wprowadził do narzędzia Profitroom, a których celem jestm efektywne zwiększenie dochodów Twojego hotelu. Teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej skupiamy się na maksymalizacji Twojego wskaźnika TRevPar oraz dalszej automatyzacji powtarzalnych i żmudnych hotelowych procesów marketingowo-sprzedażowych. Przegląd wydanych przez nas funkcji pomoże Ci jeszcze lepiej wykorzystać potencjał jaki tkwi w popycie generowanym przez gości.

 

<p>Waldemar Antonowicz | Chief Product Officer Profitroom</p> <p><span font-size:=

">

Waldemar Antonowicz | Chief Product Officer Profitroom

12:20 - 13:05
TRevPar jako sposób na nieograniczone przychody Twojego hotelu
Edyta Walczak
Revenue

Zwiększanie TRevPar w hotelu jest ważniejsze od ADR czy pełnego obłożenia. TRevPar uwzględnia bowiem nie tylko przychody z pokoi, ale także inne źródła przychodów, takie jak restauracje, bary, Spa, usługi dodatkowe i konferencje. Podczas prezentacji odkryjemy strategiczne tajemnice, które pomogą Ci podnieść wartość rezerwacji hotelowych na zupełnie nowy poziom. To wszystko dzięki poznaniu historii sukcesu hoteli z całego świata, technik revenue managementu i przede wszystkim narzędzi, z których pomocą będziesz mógł efektywnie maksymalizować ten wskaźnik. Wykorzystaj moc odpowiedniego zarządzania przychodami, aby wyprzedzić konkurencję i poczuć, że Twoje możliwości zwiększania przychodów są nieograniczone. 

<p>Edyta Walczak<br />
Chief Customer Success Officer | Profitroom</p>

Edyta Walczak
Chief Customer Success Officer | Profitroom

13:05 - 13:40
How to maximize profits - global panel with masters of direct booking (in English)
Patryk Luszcz i goście
Panel dyskusyjny

Zapraszamy do udziału w panelu dyskusyjnym o międzynarodowym charakterze. Na scenie HMC 2023 spotkasz przedstawicieli europejskich hoteli, którzy w swojej codziennej pracy maksymalizują TRevPar, czyli całkowite przychody z sprzedanych pokoi. Zainspiruj się ich historiami i zacznij przekraczać nieosiągane przez Ciebie do tej pory wyniki.

Patryk Luszcz | Regional Director Profitroom

13:40 - 14:35
Przerwa lunchowa
Profitroom
Profitroom
14:40 - 15:20
Jak mądrze i skutecznie korzystać ze sztucznej inteligencji w hotelu?
Magdalena Urbaniak
Technologia

Wdrożenie sztucznej inteligencji za chwilę przestanie być opcją. Będzie to niezbędne narzędzie do pracy dla obiektów, które będą chciały zachować konkurencyjność na coraz bardziej wymagającym rynku.

Dlaczego? Dzięki SI już dziś możemy usprawniać rozmaite elementy operacyjne, takie jak zarządzanie przychodami, kontrola oraz alokacja zasobów. AI stanowi również wsparcie w procesie zatrudniania, onboardingu i kierowania zepsołem. Wykorzystując analitykę dostarczaną przez sztuczną inteligencję, hotele mogą podejmować strategiczne decyzje w oparciu o spersonalizowane dane, optymalizować strategie cenowe i tak zarządzać środkami, aby widocznie wpływać na rentowność obiektu. SI pozwala nam przejrzeć także preferencje i trendy klientów. Mając te cenne dane możemy identyfikować wzorce, przewidywać potrzeby gości i oferować konkretne usługi oraz tworzyć komunikację zarówno na zewnątrz jak i wewnatrz obiektu.

<p>Magdalena Urbaniak</p> <p><span font-size:=

">

Magdalena Urbaniak

15:25 - 16:10
Skuteczny marketing hotelu od kuchni - panel specjalistów direct booking
Maciej Kautz
Panel dyskusyjny

Skuteczne działania marketingowe to podstawowy element udanej strategii direct booking. Do panelu, który poprowadzi z dziennikarską dociekliwością Maciej Kautz zaprosiliśmy hotelowych praktyków. To właśnie marketingowcy wiodących polskich marek hotelowych opowiedzą Ci o przykładach prowadzonych kampanii, które wpłynęły na wzrosty sprzedaży bezpośredniej.

<p>Maciej Kautz | Konferansjer</p>

Maciej Kautz | Konferansjer

<p>Maciej Kautz | Konferansjer</p>
<p>Anna Blachowska - Dyrektor Marketingu Hotele Saltic</p>
<p>Anna Blachowska - Dyrektor Marketingu Hotele Saltic</p>

Anna Blachowska - Dyrektor Marketingu Hotele Saltic

<p>Wkrótce</p>
<p>Wkrótce</p>

Wkrótce

<p>Wkrótce</p>
<p>Wkrótce</p>

Wkrótce

16:10 - 16:35
Przerwa kawowa
Profitroom
Profitroom
16:35 - 17:10
Sprzedaż Hotelowa 2.0: Jak cena nie decyduje o rezerwacji
Patrycja Brychcy
Sprzedaż

W trakcie naszego tegorocznego spotkania na Hotel Marketing Conference pokażę Ci jak w prostych krokach skutecznie finalizować sprzedaż w recepcji i już w tym miejscu w Twoim obiekcie podnosić wyniki sprzedażowe i generować większe zyski.

  • Czemu wydaje nam się ciągle, że jednak cena decyduje o dokonaniu rezerwacji?
  • W jaki sposób powinniśmy przekonać Gości do pobytu wyjątkowymi wyróżnikami naszego obiektu?
  • Dlaczego warto zamienić bierne przyjmowanie rezerwacji na sprzedaż aktywną?
  • Jak uatrakcyjnić pobyt i zaproponować Gościom coś więcej niż tylko nocleg ze śniadaniem, realizując jednocześnie dosprzedaż?
<p>Patrycja Brychcy</p> <p><span font-size:=

">

Patrycja Brychcy

17:10 - 17:45
W kryzysie ginie klasa średnia. Jak budować markę premium w branży hospitality?
Paweł Tkaczyk
Budowanie marki

Pustki nad polskim morzem z powodu drożyzny? Niby tak, ale miejsc w hotelach premium… nie ma. Bo konsument w kryzysie, który ma wydać złotówkę zachowuje się na jeden z dwóch sposobów: kupuje najlepsze albo najtańsze. Od czego to zależy? Jak tworzyć percepcję „najlepszego”? O tym porozmawiamy na wykładzie.

<p>Paweł Tkaczyk</p> <p><span font-size:=

">

Paweł Tkaczyk

20:15 - 21:00
Gala Direct Booking Awards
Profitroom
Profitroom
20:00 - 03:00
Simply More Party
Profitroom
Profitroom

Masterclass

Piątek, 27 października, 2023
Revenue Management
10:00 - 15:00
Reveneu Management
Revenue Management: Skuteczne zarządzanie polityką cenową - jak maksymalizować przychody, zwiększać obłożenie i wyprzedzać konkurencję

Warsztat Revenue Managementu to kompleksowe szkolenie, które dostarcza wiedzy i narzędzi niezbędnych do skutecznego zarządzania przychodami w branży hotelarskiej. Uczestnicy poznają teoretyczne podstawy i praktyczne narzędzia związane z Revenue Managementem. Dowiedzą się o korzyściach stosowania Mix Revenue Managementu, analizie danych wewnętrznych i kluczowych wskaźnikach takich jak ADR, RevPAR i TRevPAR. Nauczą się również analizy rynku i konkurencji, wyboru obiektów konkurencyjnych oraz korzystania z nowych technologii do analizy cen konkurencji. Omówione zostaną również kluczowe raporty, zwłaszcza raport typu Peak Weeks, który pomaga zidentyfikować kluczowe momenty do maksymalizacji średniej ceny i obłożenia. Warsztat zapewnia solidne podstawy teoretyczne i praktyczne umiejętności potrzebne do skutecznego zarządzania przychodami w branży hotelarskiej, umożliwiając uczestnikom podejmowanie bardziej świadomych decyzji i osiąganie lepszych wyników finansowych.

Tomasz Kałuża
Tomasz Kałuża
Revenue dla Hoteli
Social Media
10:00 - 15:00
Social media
Social Media: Budowanie marki hotelu, wysokich zasięgów i sprzedaży z wykorzystaniem social mediów

Social media to łatwo dostępne narzędzie dla twórców i efektywny kanał dla dużych organizacji. Sukces na platformach społecznościowych nie zależy już wyłącznie od wielkości budżetu, lecz przede wszystkim od kreatywnego podejścia do komunikacji, podejmowania trafnych działań oraz budowania autentycznego dialogu z internautami.
Zapraszamy do udziału w naszych warsztatach "Social Media: Budowanie Marki Hotelu, Wysokie Zasięgi i Skuteczna Sprzedaż". Naszym celem jest przekazanie niezbędnej wiedzy oraz umiejętności, które pozwolą hotelowi skutecznie wykorzystać potencjał mediów społecznościowych w celach marketingowych i komunikacyjnych. Szkolenie skupia się na różnorodnych platformach, w tym Facebook, Instagram, LinkedIn, YouTube i wiele innych, aby zapewnić wsparcie na każdym etapie działań.
W trakcie warsztatów uczestnicy dowiedzą się, jak opracować strategię dostosowaną do unikalnych potrzeb hotelu, opanują narzędzia niezbędne do efektywnego zarządzania kanałami oraz zdobędą cenne taktyki angażowania i zwiększania widoczności swojej marki w świecie mediów społecznościowych. Dołącz do nas, wykorzystaj w pełni potencjał social mediów w branży hotelowej.

Wojciech Bizub
Wojciech Bizub
Marketer & CEO agencji WBIZNES.
Marketing
10:00 - 15:00
MARKETING MBA
MARKETING: Wykorzystanie transmedialnej komunikacji marketingowej do sprzedaży usług hotelu

W dzisiejszych czasach tradycyjne metody reklamy stają się niezwykle kosztowne i natrętne. Dlatego też, innowacyjne podejście oparte na transmedialnej komunikacji marketingowej ma ogromne znaczenie dla hoteli, jeśli chodzi o sprzedaż ich usług. Dzięki wykorzystaniu różnorodnych kanałów i narzędzi, hotele mogą skutecznie dotrzeć do szerokiego grona potencjalnych klientów, skutecznie promując swoje usługi. Podczas moich warsztatów odkryjesz kluczowe techniki budowania komunikacji transmedialnej, które pomogą Ci w promowaniu oferty hotelu.

Jacek Kotarbiński
Jacek Kotarbiński
Economist, marketer, engineer, MBA
Sales
10:00 - 15:00
SALES by MBA UEP
Postaw na wyróżnienie w sprzedaży - wyjdź z pudełka konkurencji

Goście mają dużo wiedzy, mało czasu i jeszcze mniej zasobów by doszukiwać się wyróżnienia w Twojej ofercie.  Dziś, przy większym przeciążeniu informacjami niż kiedykolwiek wcześniej w historii i rosnącej komercjalizacji ofert w branży, stworzenie silnego postrzeganego kontrastu z konkurencją może być Twoją jedyną bronią w walce o gościa i jego rezerwację  Nowe czasy wymagają nowego spojrzenia na gości i Twoją ofertę. W trakcie tego warsztatu Wojciech Mendyka podzieli się wiedzą i doświadczeniem z jego pracy w 25 krajach z największymi organizacjami na świecie, by pomóc Ci wypracować to nowe spojrzenie poprzez zrozumienie mechanizmów, które decydują o postrzeganiu wartości Twojej oferty przez gości.  Postaw na wyróżnienie w sprzedaży – wyjdź z pudełka konkurencji.

Wojciech Mendyka
Wojciech Mendyka
CEO & Lead Trainer MeaningMakers
Leadership
10:00 - 15:00
LEADERSHIP by MBA UEP:
Świadomy leadership przyszłości - wyzwania i narzędzia

Świadomy Leadership Przyszłości – Wyzwania i Narzędzia" to intensywny warsztat skoncentrowany na rozwoju kompetencji przywódczych przyszłości. Program zapewni praktyczne narzędzia i wiedzę, którą uczestnicy będą mogli od razu wykorzystać w swojej pracy. Podczas warsztatu zgłębią oni światowe megatrendy i ich konsekwencje dla branży hotelowej, ucząc się dostosowywać strategie przywódcze do zmieniającego się otoczenia. Ponadto, zidentyfikują kluczowe kompetencje dla liderów przyszłości, niezbędne do zarządzania w dynamicznym środowisku biznesowym i perspektywie nowego rynku pracy. Całość warsztatu skoncentrowana na jest na potrzebie rozwijania kompetencji life long learning z uwzględnieniem otwartości poznawczej i krytycznego myślenia jako fundamentów skutecznego przywództwa.

Katarzyna Śpikowska-Susik
Katarzyna Śpikowska-Susik
Wykładowczyni Executive MBA, Mentorka, Coachka ICF PCC, Dyplomowana Analityczka Transakcyjna
10:00 - 15:00
Reveneu Management
Revenue Management: Skuteczne zarządzanie polityką cenową - jak maksymalizować przychody, zwiększać obłożenie i wyprzedzać konkurencję

Warsztat Revenue Managementu to kompleksowe szkolenie, które dostarcza wiedzy i narzędzi niezbędnych do skutecznego zarządzania przychodami w branży hotelarskiej. Uczestnicy poznają teoretyczne podstawy i praktyczne narzędzia związane z Revenue Managementem. Dowiedzą się o korzyściach stosowania Mix Revenue Managementu, analizie danych wewnętrznych i kluczowych wskaźnikach takich jak ADR, RevPAR i TRevPAR. Nauczą się również analizy rynku i konkurencji, wyboru obiektów konkurencyjnych oraz korzystania z nowych technologii do analizy cen konkurencji. Omówione zostaną również kluczowe raporty, zwłaszcza raport typu Peak Weeks, który pomaga zidentyfikować kluczowe momenty do maksymalizacji średniej ceny i obłożenia. Warsztat zapewnia solidne podstawy teoretyczne i praktyczne umiejętności potrzebne do skutecznego zarządzania przychodami w branży hotelarskiej, umożliwiając uczestnikom podejmowanie bardziej świadomych decyzji i osiąganie lepszych wyników finansowych.

Tomasz Kałuża
Tomasz Kałuża
Revenue dla Hoteli
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie, Serwis wykorzystuje pliki cookies zapisywane w pamięci przeglądarki. Szczegółowe informacje na temat celu ich używania oraz możliwość zmian ustawień plików cookies znajdują się w Polityce prywatności.
Klikając AKCEPTUJĘ WSZYSTKIE, wyrażasz zgodę na korzystanie z technologii takich jak cookies i na przetwarzanie przez The Off Grid Experience Ltd, Unit 7a Haugh Lane Industrial Estate, NE46 3PU, Hexham, Northumberland Twoich danych osobowych zbieranych w Internecie, takich jak adresy IP i identyfikatory plików cookie, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności). Zmiany ustawień plików cookies możesz dokonać w ustawieniach.

Zarządzaj ustawieniami dotyczącymi prywatności
Pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony

Pliki cookies niezbędne do działania usług dostępnych na stronie internetowej, umożliwiające przeglądanie ofert, dokonywanie rezerwacji, wspierające mechanizmy bezpieczeństwa m.in: uwierzytelnianie użytkowników i wykrywanie nadużyć.

Pliki cookies analityczne

Pliki cookies umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania przez użytkownika ze strony internetowej w celu optymalizacji jej funkcjonowania, oraz dostosowania do oczekiwań użytkownika,

Pliki cookies marketingowe

Pliki cookies umożliwiające wyświetlanie użytkownikowi treści marketingowych dostosowanych do jego preferencji, oraz kierowanie do niego powiadomień o ofertach marketingowych odpowiadających jego zainteresowaniom, obejmujących informacje dotyczące produktów i usług administratora strony i podmiotów trzecich.

Twoje preferencje nie zostały jeszcze zapisane